کسب و کار

بهترین دستگاه استریل کننده شیشه شیر نوزاد در بازار ایران

شست‌ و شو دقیق شیشه‌شیر و یا هر چیز دیگری که وارد دهان نوزاد می‌شود، اهمیت زیادی دارد، اما تنها شستن‌ آن کافی نیست. از آن جایی‌که سیستم دفاعی بدن نوزاد در ماه‌های اول ضعیف است، استریل کردن شیشه‌شیر و لوازم نوزاد بسیار اهمیت دارد. استریل می‌تواند با آب سرد، گرم یا دستگاه استریل صورت گیرد. ولی در این میان دستگاه‌های استریل کننده عملکرد دقیق، سریع و موثرتری دارند. کافیست وسایل را در آن قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. طبق اصول بهداشتی با هر بار استریل، آن وسیله قابل استفاده است و پس از آن، برای استفاده مجدد بایستی آن را ضدعفونی کنید.‌در این مقاله از کوپنی ها اقدام به معرفی بهترین دستگاه استریل‌ کننده شیشه شیر نوزاد موجود در بازار ایران کردیم تا انتخاب راحت تر و سریع تری داشته باشید.

»» بهترین دستگاه‌های استریل‌کننده شیشه شیر نوزاد

نوزادان تا  6ماهگی تنها به وسلیه‌ی شیشه‌ شیر تغذیه میکنند. بر همین اساس یکی از نگرانی‌های والدین بهداشت و استریل بودن سر شیشه و شیشه‌ ، پستانک وسایر لوازم نوزادشان است. شیر مانده در سرشیشه و شیشه‌ی نوزادان و دست زدن افراد مختلف به شیشه‌ی شیر، پستانک و سایر ظروف نوزاد می‌تواند باعث تجمع باکتری در آن شود. همچنین سیستم ایمنی نوزادان در مقابل باکتری‌ها توانایی مقابله ندارد و امکان دارد به سادگی مریض شوند. اما شستشو و ضدعفونی کردن این وسایل، مسئله ای است که بسیاری از مادران به راحتی نمی توانند آن را انجام دهند و یا بعد از انجام آن به استریل شدن آن مطمئن نیستند. با معرفی بهترین استرل کننده های شیشه شیر با ما همراه باشید.

1. دستگاه استریل کننده چیکو مدل 1408

بهترین دستگاه‌های استریل‌کننده شیشه شیر نوزاد

جنس

تعداد جایگاه

گروه سنی

مدت زمان لازم برای استریلیزاسیون

پلی پروپیلن

شش عدد

0 تا 6 ماهگی

5 دقیقه

دستگاه استریل کننده چیکو مدل ۱۴۰۸ به منظور استریل کردن سر شیشه و شیشه شیر نوزادان استفاده میشود زیرا نوزادان تا ۶ ماهگی تنها با شیشه شیر می توانند مکمل غذایی خود را دریافت کنند و همین موضوع سبب نگرانی والدین در بهداشت تغذیه فرزندشان می شود. دستگاه استریل کننده چیکو از جنس پلی پروپیلن ساخته شده است که در جهت استریل ظروف های نوزادان به کار می اید.

ویژگی های دستگاه استریل کننده چیکو مدل ۱۴۰۸

دستگاه استریل کننده چیکو در مدت زمان ۵ دقیقه می تواند شیشه‌شیر، پستانک و بقیه ظروف نوزادان را برای ۲۴ ساعت استریل کند و پس از اتمام کار به صورت خودکار خاموش شود.این محصول دارای دو طبقه در جهت استریل سرشیشه و شیشه شیر و سایر ظروفات نوزادان نیز می باشد.دستگاه استریل کننده چیکو تنها فقط با آب استریل می کند و از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمیکن

در شیشه شیر عواملی وجود دارد که باعث ایجاد باکتری در شیشه شیر می شود. شیر مانده در سرشیر و یا دست زدن افراد به آن موجب ایجاد باکتری شده و چون بدن نوزادان سیستم دفاعی ضعیفی نسبت به باکتری ها دارن اگه استریل نشوند می توانند اسیب جدی به بدن نوزادان وارد کنند و  این موضوع بسیار نگران کننده است به همین دلیل دستگاه استریل کننده هرگونه میکروب و الودگی را از فرزند شما دور می کند

درباره شرکت چیکو

چیکو یک شرکت ایتالیایی است که در حال حاضر در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا دفاتر توزیع دارد. این شرکت به صورت حرفه ای و تخصصی در زمینه‌ی تولید و توسعه‌ی وسایل مراقبت از نوزادان فعالیت می کند. با توجه به  جزییات و استاندارد‌های لازم در این زمینه، این شرکت توانسته اطمینان مشتریان خود را جلب کند.

مشاهده قیمت و خرید دستگاه استریل کننده چیکو


2. دستگاه استریل کننده تامی تیپی مدل 423100

Tommee Tippee 423100 Sterisiler

دستگاه استریل کننده تامی تیپی

جنس

تعداد جایگاه

سایر توضیحات

سایر توضیحات

پلی پروپیلن

یک عدد

دارای یک شیشه‌شیر 260 میلی‌لیتری

قابل استفاده در مایکروویو

شست‌وشو دقیق شیشه‌شیر و یا هر چیز دیگری که وارد دهان نوزاد می‌شود، اهمیت زیادی دارد، اما تنها شستن‌ آن کافی نیست. از آن جایی‌که سیستم دفاعی بدن نوزاد در ماه‌های اول ضعیف است، استریل کردن شیشه‌شیر و لوازم نوزاد بسیار اهمیت دارد.

استریل می‌تواند با آب سرد، گرم یا دستگاه استریل صورت گیرد. ولی در این میان دستگاه‌های استریل کننده عملکرد دقیق، سریع و موثرتری دارند. کافیست وسایل را در آن قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. طبق اصول بهداشتی با هر بار استریل، آن وسیله قابل استفاده است و پس از آن، برای استفاده مجدد بایستی آن را ضدعفونی کنید.‌

این مدل یک دستگاه استریل مایکروویو با برند «تامی‌تیپی» است. عملکرد دستگاه به این صورت است که پس از قرار دادن شیشه‌شیر، محفظه را با آب پر می‌کنیم و داخل مایکروویو قرار می‌دهیم. این میزان زمان، بسته به نوع دستگاه مایکروویو و توان مصرفی، متغیر است.

لازم به ذکر است پس از تکمیل استریلیزاسیون، 2 دقیقه برای توان خنک شدن زمان لازم است. وزن این محفظه در حدود 1000 گرم است و با توجه به ابعاد، فضای خیلی کمی را اشغال می‌کند. این دستگاه با ضدعفونی کردن شیشه‌شیر، از رشد میکروب‌ها جلوگیری کرده و مانع از ناراحتی‌های شکمی می‌شود. همچنین لازم به ذکر است تمامی قطعات این مجموعه فاقد هرگونه ماده شیمیایی مضر و BPA هستند.

مشاهده قیمت و خرید دستگاه استریل کننده تامی تیپی


3. دستگاه استریل کننده دکترجین مدل H01

دستگاه استریل کننده دکترجین مدل H01

جنس

تعداد جایگاه

گروه سنی

مدت زمان لازم برای استریلیزاسیون

پلی پروپیلن

شش عدد

0 تا 6 ماهگی

10 دقیقه

دستگاه استریل کننده الکتریکی-بخار دکترجین را می توان در خانه و بیرون از منزل مورد استفاده قرار داد. این وسیله فوق العاده به شما این امکان را می دهد که بدون دردسر و در کمترین زمان، بیشترین درجه از سلامتی را برای کودک خود به ارمغان آورید. کافیست تمامی لیوان ها، پستانک ها، شیشه شیرها و دیگر اقلام حساس را که با سلامت کودک در ارتباطند را درون دستگاه قرار دهید و آنرا روشن کنید و به کارهای دیگر برسید، پس از ده دقیقه دستگاه بطور اتوماتیک خاموش می شود و اگر درب دستگاه را باز نکنید تا 24 ساعت لوازم کودک استریل باقی می ماند.

داخل ست استریل کننده دکترجین یک پیمانه مخصوص مدرج قرار دارد که قبل از چیدن وسایل برای شستشو برای ریختن آب استفاده میگردد، نیاز به مواد شیمیایی و شوینده نمی باشد. همچنین باید اشاره کرد انبر موجود در این دستگاه جهت بیرون آرودن وسایل استریل شده میباشد، تا از آلوده شدن سایر قطعات داخل دستگاه جلوگیری کند.

سایر توضیحات

 • ضد عفونی و استریل کردن تنها با بخار آب صورت می گیرد و نیاز اضافه کردن مایع و افزودنی دیگری نیست.
 • از روشن کردن دستگاه بدون آب خوداری کنید. اگر متوجه شدید که اشتباها دستگاه را بدون آب روشن کرده اید، بلافاصله آنرا از برق بکشید تا کاملا خنک شود.
 • از شستشوی قسمت پایینی دستگاه خوداری کنید و جهت تمیز کردن و ضد عفونی استریلایزر از دستمال مرطوب استفاده کنید.
 • پس از هر بار استفاده از دستگاه، دوشاخه دستگاه را از پریز برق بیرون بکشید.
 • آب لوله کشی شهری می تواند تمام آلودگی ها را پاک می کند، اما پس از شستشو ممکن است آثاری به صورت یک لایه یا لکهایی باقی مانده از نمک و املاح در داخل شیشه شیر نوزادان دیده شود، بنابراین ترجیحا از آب تصفیه شده و مقطر برای محافظت کامل از سلامتی کودک استفاده کنید. استفاده از آب مقطر باعث افزایش طول عمر دستگاه نیز می گردد.

مشاهده قیمت و خرید دستگاه استریل کننده دکترجین


4. استریل بخار مایکرو ویو بیورر مدل JBY40

Beurer JBY40 Sterilizer

استریل بخار مایکرو ویو بیورر

جنس

تعداد جایگاه

گروه سنی

مدت زمان لازم برای استریلیزاسیون

پلی پروپیلن

پنج عدد

0 تا 6 ماهگی

5 دقیقه

استریل کننده‌ی JPS40 بیورر دستگاهی است مناسب برای استریل کردن حداکثر 5 شیشه شیر و لوازم جانبی آن در عرض 5 دقیقه بدون نیاز به مواد شوینده‌ی شیمیایی. این دستگاه وزنی حدود نیم کیلوگرم داشته و قابل حمل در مسافرت‌ها نیز می‌باشد و قطعات این دستگاه نیز قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است. به دلیل ضعیف بودن سیستم دفاعی بدن کودکان امکان جذب هر گونه باکتری ازطریق محیط اطراف برای آن‌ها وجود دارد به همین علت نیاز به این محصول در اکثر خانه‌هایی که دارای نوزاد و کودک خردسال هستند احساس می‌شود.

سایر توضیحات

 • 590 کیلوگرم
 • ضد عفونی تا 5 شیشه شیر و لوازم آن در 5 دقیقه بدون استفاده از مواد شیمیایی در داخل ماکروویو
 • از بین بردن 100 درصد باکتریهای خانگی
 • مناسب برای تمام شیشه های شیرکودک سنتی
 • بسیار سبک و کارآمد، مناسب برای استفاده در سفر

مشاهده قیمت و خرید استریل بخار مایکرو ویو بیورر


5. استریل کننده بخار مایکروویو اونت مدل SCF271

Avent SCF271 Microwave Steam Sterilizer

استریل کننده بخار مایکروویو اونت

جنس

تعداد جایگاه

گروه سنی

مدت زمان لازم برای استریلیزاسیون

پلی پروپیلن

شش عدد

0 تا 6 ماهگی

2 تا 6 دقیقه

محصولی که می‌بینیم استریل‌کننده بخار مایکروویو برند معروف و معتبر «فیلیپس‌اونت» است.

این دستگاه که مجهز به مخزنی با گنجایش 200 میلی‌لیتر آب است، قابلیت استریل کردن 6 شیشه شیر به طور همزمان را دارد. عملکرد این دستگاه با اضافه کردن آب به مخزن و قرار دادن دستگاه داخل مایکروویو صورت می‌گیرد. ابعاد این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که برای استفاده در داخل منزل و همچنین سفر مناسب است. بایستی دقت داشته باشید که زمان مصرفی این دستگاه بر اساس میزان توان مصرفی مایکروویو متفاوت است. این دستگاه قابلیت از بین بردن 99.9 درصد میکروب‌های زیان‌آور را داشته و در صورت باز نشدن درب دستگاه، قابلیت حفظ استریل به مدت 24 ساعت را دارد. به همراه این دستگاه یک گیره جهت حفظ ایمنی هرچه بیشتر برای قرار دادن در مایکروویو ارائه شده است.

این دستگاه با جنس پلی پروپیلن از بدو تولد نوزاد جهت استریل شیشه‌شیرهای او قابل استفاده است.

سایر توضیحات

 • – مناسب برای استریل‌کردن شش بطری شیشه‌شیر
 • – استریل ماندن به مدت 24 ساعت در صورت باز نشدن در
 • – اضافه کردن آب به مخزن و قراردادن داخل مایکروویو جهت استریل شدن
 • – گنجایش مخزن جهت اضافه کردن آب 200 میلی‌لیتر
 • – متفاوت بودن زمان استریل شدن با توجه به توان مایکروویو
 • – استریل شدن در 2 دقیقه با توان 1100 تا 1850 وات
 • – استریل شدن در 4 دقیقه با توان 850 تا 1000 وات
 • – استریل شدن در 6 دقیقه با توان 500 تا 850 وات
 • – دارای قطر 28 سانتی‌متر و به ارتفاع 16.6 سانتی‌متر
 • – طراحی شده برای استفاده در فضای منزل و قابل حمل در سفر
 • – دارای یک گیزه جهت حفظ ایمنی هرچه بیشتر در حالت قرارگیری در مایکروویو
 • – دارای دستگیره‌های جانبی جهت جابه‌جایی در حالت داغ بودن آب داخل استریل‌کننده

مشاهده قیمت و خرید استریل کننده بخار مایکروویو اونت

به این مطلب امتیاز دهید:

امتیاز شما به این مطلب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.25 ( 2 رای)
»»  بهترین رژ لب مایع موجود در بازار ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا